Coraz łagodniejsze zimy, skłaniają posiadaczy ogrodów do sięgania po bardziej egzotyczne odmiany roślin. Krajowe byliny, jakkolwiek również piękne, nie oszałamiają aż taką różnorodnością kolorów. Pod tym względem szczególnie interesujące wydają się krzewy pochodzące z kraju kwitnącej wiśni, tym bardziej że oprócz oszałamiających barw ich pędy umożliwiają kształtowanie przeróżnych form.

   Wierzba Hakura, uroczy maluch.

 Przyzwyczajeni jesteśmy, że nasze rodzime wierzby potrafią z czasem osiągać dość spore rozmiary. Może być to kłopotliwe, zwłaszcza na niewielkich posesjach. Z pomocą niespodziewanie przychodzą zamiłowani w miniaturyzacji Japończycy, oferując wyjątkowo uroczą wierzbę Hakura. Z uwagi na niewielkie rozmiary krzew nadaje się do ozdoby niemal każdego zakątka ogrodu. Świetnie komponuje się zarówno nad oczkiem wodnym, jak i w szpalerze wzdłuż ogrodowej alejki. Ciekawostką jest, że występuje zarówno w postaci krzewów, jak i drzewek szczepionych na pniu, zatem wybór zależy jedynie od preferencji właściciela. Silne przyrosty niemal prowokują do wykazania się zdolnościami rzeźbiarstwa roślinnego, a początkowe błędy szybko zostaną skorygowane przez naturę.

 Nie ma wątpliwości, że te śliczne, różowo-fioletowo-białe rośliny nie tylko będą cieszyć oczy przez długie lata, lecz staną się także obiektem zazdrości sąsiadów.Zobacz więcej na temat wierzba hakura na portalu dom-i-wnetrze.pl.