W roku 2000 wówczas czterdziestoletnia Magdalena Wolińska Riedi jako studentka kierunku italianistyka poleciała na Światowe Dni Młodzieży do Rzymu. To tam właśnie poznała gwardzistę szwajcarskiego, za którego wyszła za mąż i od 2003 roku z nim mieszkała przez szesnaście lat w Watykanie.

Korespondentka TVP z Włoch

Magdalena Wolińska Riedi jest korespondentką TVP z Włoch. W swojej książce pod tytułem „Kobieta w Watykanie” ujawniła wiele sekretów oraz ciekawostek związanych z życiem za tak zwaną Spiżową Bramą. Wyjaśniła także, dlaczego bramy zawsze (każdego wieczora) są zamykane na klucz i otwierane ponownie dopiero o 6 rano. Do tego ujawniła także, jak się mieszkało w Watykanie jej dwóm córkom – Maryni (9 lat) oraz Melanii (11 lat), które to były ulubienicami papieża Franciszka.

Paszport watykański

Mało osób wie, że Magdalena Wolińska Riedi jest jedną z sześciuset osób, które posiadają specjalny watykański paszport. Do niedawna także się chwaliła, że była jedną z zaledwie czterystu osób, które na stałe mieszkają właśnie w Watykanie. Jednocześnie musimy zaznaczyć, że świeckich kobiet było jedynie trzydzieści. Stała się bowiem członkiem tego jakże ekskluzywnego grona po ślubie z gwardzistą szwajcarskim. Musimy przyznać, że czytając powyższe naprawdę robi na nas ogromne wrażenie. Mało wiemy o Watykanie, a Magdalena Wolińska Riedi ciekawie o nim opowiada.

Uwielbiamy jej książki i z każdą kolejną stroną jesteśmy tematyką tą zainteresowani jeszcze bardziej i bardziej. Raczej nikogo to nie dziwi.