Krzysztof Miruć zyskał rozpoznawalność dzięki programowi Garaż marzeń, którego był gospodarzem. Telewidzowie mogą go również kojarzyć z produkcji takich jak Zgłoś remont, Weekendowa metamorfoza, Remont razem oraz Eks-tra zmiana. Co jeszcze wiemy na temat przystojnego architekta? Tego dowiecie się z poniższego artykułu.

Kim jest Krzysztof Miruć?

Krzysztof Miruć urodził się w 1976 roku. Jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, gdzie studiował Architekturę, a także prestiżowej paryskiej uczelni Ecole d’Architecture de Paris-la-Villette. Jest architektem i projektantem wnętrz.

Od 2003 roku jest współzałożycielem i głównym projektant warszawskiej pracowni architektonicznej L’ab Architekci, która specjalizuje się w projektach architektury oraz wnętrz biurowych, użyteczności publicznej i mieszkalnych, a także projektach dla obiektów zabytkowych. W 2019 roku Miruć objął stanowisko dyrektora kreatywnego w firmie Cztery Kąty, która zajmuje się aranżacją i wystrojem wnętrz.

Rozpoznawalność i popularność przyniosły mu programy telewizyjne, których był gospodarzem. Architekt pierwsze kroki w telewizji stawiał w programie stacji TVN Turbo Garaż marzeń, w którym pomagał przeobrazić zagracone przestrzenie właścicieli polskich garaży w klimatyczne i funkcjonalne wnętrza. Następnie został prowadzącym kilku dwóch programów w telewizji HGTV: Zgłoś remont i Weekendowa metamorfoza. Ponadto popularny architekt pojawia się u boku Agaty Młynarskiej w programie Eks-tra zmiana oraz w programie Remont razem.