Tequila należy do najpopularniejszych trunków na świecie. Produkuje się ją z agawy, a jej smak jest bardzo orzeźwiający. W Polsce tequila jest bardzo popularna, choć nie cieszy się taką popularnością jak na przykład w Meksyku. Warto spróbować tequile, zwłaszcza że że można ją pić na wiele sposobów.

Jak pić tequile?

Jak pić tequile? Tequile najczęściej pije się w postaci drinków. Najpopularniejszy drink z tequilą to Margarita. Do jej przygotowania potrzebna jest tequila, sok z limonki, cukier oraz kostki lodu. Taki drink należy podawać dobrze schłodzony w wysokiej szklance lub kieliszku.

Innym popularnym drinkiem z tequilą jest Paloma. Do jego przygotowania potrzebna jest tequila, sok grapefruitowy, miód oraz woda mineralna. Palomę można przygotować w shakerze. Najpierw należy wymieszać sok z grapefruita, miód oraz wodę mineralną. Następnie dodajemy tequilę. Palomę należy podawać dobrze schłodzoną.

Popularnym drinkiem z tequilą jest także El Diablo. Do jego przygotowania potrzebna jest tequila, likier wiśniowy, grenadina oraz sok z limonki. El Diablo można przygotować w shakerze lub szklance. Najpierw należy wymieszać ze sobą likier wiśniowy, grenadinę oraz sok z limonki. Następnie dodajemy tequilę. El Diablo podajemy dobrze schłodzone.

Kolejmy drink z tequilą to Sangrita. Do jej przygotowania potrzebna jest tequila, sok z pomarańczy, sok z cytryny, cukier oraz woda mineralna. Sangritę można przygotować w shakerze lub szklance. Najpierw należy wymieszać sok z pomarańczy, sok z cytryny, cukier oraz wodę mineralną. Następnie dodajemy tequilę. Dobrze schłodzoną Sangritę podajemy w wysokiej szklance.

Tequile pić można również niezmieszaną z innymi składnikami. Wtedy najczęściej pije się ją w postaci shotów. Najpopularniejszy shot z tequilą to Tequila Sunrise. Do jego przygotowania potrzebna jest tequila, sok z pomarańczy oraz grenadina. Tequila Sunrise można przygotować w shakerze lub szklance. Najpierw mieszamy tequile, sok z pomarańczy oraz grenadinę. Następnie dodajemy do tego lodowe kostki.