Elastan co to za materiał? Jest to włókno syntetyczne również znane jako spandex czy też lycra. Jego charakterystyczną cechą jest dosyć spora sprężystość. Z tego właśnie względu dodajemy go także do innych materiałów, aby móc im zapewnić elastyczność. Koniecznie zwróćmy uwagę na kwestię tego jak prasować ubrania, które w swoim składzie mają elastan?

Prasowanie parą

Wiemy już elastan co to za materiałPrzyszła pora, aby się dowiedzieć jak prasować ubrania wykonane z tego materiału? Na pewno warto rozważyć prasowanie parą. Taki rodzaj prasowania ma sporo zalet. Jest nie tylko bardziej skuteczne od prasowania tradycyjnego, ale także nie wymaga poruszania kilkukrotnego żelazkiem w takim samym miejscu. Dzięki temu znacznie skracamy czas prasowania. Ma to bardzo duże znacznie w sytuacji, gdy przed sobą mamy stos mocno wygniecionych ubrań.

Parownica jest polecana osobom, którym najbardziej zależy na możliwie najdłuższym utrzymaniu naprawdę dobrej kondycji ubrań i to bez narażania na przypalenie czy też powstawanie świeceń dosyć charakterystycznych.

Zalety prasowania parą

W przypadku tym powierzchnia urządzenia nie ma kompletnie styczności z samą powierzchnią materiału. Para nie tylko prasuje, ale także odświeża ubrania. Parownica do prasowania lub też pasowe żelazko do prasowania w pionie polecane są głównie do cienkich ubrań, a szczególnie do koszu. Wystarczy, że koszulę zawiesimy na wieszaku, aby w sposób komfortowy przeprowadzić cały ten proces. Na pewno polubimy takie prasowanie.