Na pewno przerabialiśmy w swoim życiu już wiele diet. Lubimy eksperymentować w tym temacie. Jednak pewnie nie mieliśmy jeszcze do czynienia ze stosunkowo nową dietę. Dietą tą jest dieta ketogeniczna. Co powinniśmy o niej wiedzieć?

Dla kogo dobrym wyborem jest ta dieta?

Dieta ketogeniczna jest najczęściej stosowana przez osoby, które zamierzają szybko schudnąć, jak i także przez osoby, które ćwiczą na siłowni oraz chcą nieco zwiększyć mięśniową tkankę. Nierzadko się zdarza, że na ketogeniczną dietę decydują się wielokrotnie osoby, które zmagają się z nowotworem i  przeczytały, że tego rodzaju jadłospis łagodzi znacznie guza. Nie zostało to jednak udowodnione. Jednak wiemy, że osoby chore stawiają na wszystko, aby tylko nie odbierać im nadziei.

Wskazań stricte medycznych do stosowania ketogenicznej diety jest wciąż niewiele. Na pewno jest to forma padaczki lekooporna oraz także niektóre rzadkie defekty wdrodzone metaboliczne.

Jak rozpocząć dietę ketogeniczną?

Na pewno początki bywają trudne. Wiemy o tym doskonale. Szczególne w przypadku rozpoczęcia diet nie jest tak łatwo. Jeśli chodzi o tę dietę to zaczyna się bezpośrednio od ograniczenia spożywania węglowodanów. Na początek powinno to być najlepiej pięćdziesiąt gramów na dzień. Krokiem numer dwa jest nawadnianie organizmu. Musimy przynajmniej pić osiem szklanek wody każdego dnia. W ketogenicznej diecie także jest zalecane sięganie po rosół czy też po warzywny bulion, który delikatnie wcześnie solimy. Oczywiście na wszystkie pytania odpowie nam dietetyk.